Kolkata, West Bengal
GST No. 19BBMPP0218F1ZO
Call 07948219611
Send Enquiry
| Magnet Type | Permanent Magnet |
| Suspension Width | 800 mm |
| Material | Mild Steel |
| Belt Width | 650 mm |
| Roller Type | Double Sprocket Tapered Roller |
| Magnetic Field | 3000 Gauss |
| Cleaning Type | Belt Type |
| Mounting Type | Cross Belt |
| Usage/Application | Industrial |
| Thickness | 100mm |
| Color | Orange |
| Structure | Roller Conveyor |
| Finish | Paint Coated |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Arup Enterprise |
View Complete details